четверг, 6 сентября 2012 г.

Образец иска о взыскании средств по договору займа для пользователей системы WebMoney (укр. яз.)


До __________ районного суду м. ______
вул. _________, м. ________, поштовий індекс

  Позивач:   Іванов Іван Іванович
                                     ________ область, м. ______,
                                                 вул. ________, поштовий індекс ____
             д. т. _________
               моб. т. ________

ідповідач:    Іванов Іван Іванович
                                      ________ область, м. ______,
                                                  вул. ________, поштовий індекс ____
              д. т. _________
                 моб. т. ________


                                                                Ціна позову: _____ гривень

Позовна заява
про стягнення суми за договором позики

Я та відповідач є учасниками системи обліку трансферту майнових прав вимог цифровими титульним знаками «WebMoney Transfer», яка представляє собою систему онлайн - платежів і середовищем для ведення електронного бізнесу між учасниками в мережі Інтернет. Володільцем і адміністратором цієї Системи є компанія WM Transfer Ltd, інтереси якої представляє її керуюча компанія  UAB «DICSA BALTIC».
Для взаєморозрахунків між учасниками в системі «WebMoney Transfer» використовуються титульні знаки, які є еквівалентом обміну в товарообороті, який відбувається в мережі Інтернет.
_________ (дата) між мною та відповідачем в електронній формі був укладений договір займу титульних знаків в системі «WebMoney Transfer» мережі Інтернет, який був підписаний нами аналогами власноручного підпису.
Згідно п. 1.1., п. 2.2. вищевказаного договору позикодавець передає у власність позичальнику титульні знаки в об’ємі ______ WMZ, а позичальник зобов’язується повернути титульні знаки в об’ємі  _____ WMZ не пізніше чим через _____ діб після отримання позики.
Згідно п. 1.3. даного договору сторони визнали вартість величини позики титульних знаків WMZ еквівалентної ______ доларів США. Таким чином, виходячи з того, що в системі «WebMoney Transfer» один титульний знак WMZ еквівалентне одному долару США, відповідач повинен був повернути предмет позики позивачу в об’ємі, еквівалентному ______ доларів США.
Вказані вище спірні правовідносини регулюються Цивільним кодексом України, Законом України «Про електронні документи та електронний документообіг», Законом України «Про електронний цифровий підпис».
В силу п. 1 ч. 2 ст. 11 ЦК України підставою виникнення цивільних прав та обов’язків, зокрема, є договори й інші правочини.
Згідно ч. 1 ст. 205 ЦК України правочин може вичинятися усно або в письмовій формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом.
Згідно до ч. 1 ст. 207 ЦК України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документа, листах, телеграмах, якими обмінялися сторони.
Відповідно до ч. 1 ст. 639 ЦК України договір може бути укладений у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форми договору не встановлені законом.
Згідно ст. 8 Закону України «Про електронні документи та електронний                          документообіг» юридична сила електронного документа не може бути  заперечена виключно через те, що він має електронну форму. Допустимість електронного   документа   як   доказу  не  може заперечуватися виключно на підставі того,  що він  має  електронну форму.  
Згідно ст. 3 Закону України «Про електронний цифровий підпис» електронний підпис не може бути визнаний недійсним лише через те,  що він має електронну форму або не ґрунтується на посиленому сертифікаті ключа.  
Таким чином, договір укладений в електронній формі, має  таку ж юридичну силу, як і письмовий.
Згідно ст. 1046 ЦК України за договором позики позикодавець передає у власність позичальникові грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов’язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості. Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.
Частиною 1 ст.1049 ЦК України передбачено, що позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.
Однак, не дивлячись на мої численні звернення до __________ (ФІО відповідача) за станом на час подання позовної заяви, свої зобов’язання по договору ним не виконанні. Невиконання договору він пояснює _________________ .
Згідно із ч. 1 ст. 192 ЦК України, законним платіжним засобом, обов'язковим до приймання за номінальною вартістю на всій території України, є грошова одиниця України - гривня.
Відповідно до даних вказаних на офіціальному сайті Національного банку України (за станом на _________ року) вбачається, що курс долара США до української гривні станом на ________ р. складає _________ гривень за 100 доларів США, тобто сума боргу виходячи із  підрахунку _______ доларів США х ________ гривень у національній валюті України складає _________ гривень.
Згідно ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов’язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.  
Згідно ч.2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом. 
В договорі не передбачено сплату відсотків відповідно до ст. 1048 ЦК України у будь-якій сумі, тому з відповідача підлягає стягненню згідно до ст. 625 ЦК України три відсотка річних з простроченої суми з ________ р. по ________ р., що дорівнює _________ грн.
На підставі вище викладеного, -

ПРОШУ СУД:

1.     Прийняти до цивільного судового провадження цивільний позов.
2.     Стягнути з ______________ (ФІО відповідача) на мою користь суму основного боргу у розмірі __________ гривень, а також 3% річних, у розмірі ____________ гривень.


Додатки у 2-х  примірниках:
1.
2.
3. …





Дата                                                                       Підпис

Комментариев нет:

Отправить комментарий